MTL MAXFILM
Klient
W czerwcu 2012 roku podjęliśmy współpracę z firmą MTL Maxfilm Sp. z o.o., która należy do największych polskich producentów filmowych. Zakres współpracy obejmował konsulting w bieżącej komunikacji oraz promocja fanpage'u wśród znajomych fanów serialu "M jak miłość" w portalu Facebook.
REALIZACJA
Kampania
W pierwszym etapie współpracy zorganizowaliśmy konkurs wykorzystujące natywne funkcjonalności portalu facebook. Głównym celem konkursu było zaangażowanie obecnych fanów w okresie przerwy emitowania nowych odcinków serialu kiedy to poziom interakcji zwykle jest najniższy. Rezultaty z przeprowadzonych działań to wzrost liczby fanów o ponad 10 tys., zasięg publikowanych postów osiągnął 190 tys. użytkowników, liczba interakcji na fanpage'u osiągnęła 89 tys.

Drugim etapem była promocja fanpage'u za pomocą dedykowanej aplikacji konkursowej, którą uruchomiliśmy na przełomie listopada/grudnia 2012r. W zaprojektowanej przez nas aplikacji konkursowej nagrodą było wystąpienie w jednym z odcinków serialu, u boku wybranego przez siebie aktora.

Skutecznie rozbudowujący społeczność model konkursu przyczynił się do wzrostu fanów serialu w listopadzie o ponad 34 tysiące oraz o kolejne ponad 43 tysiące w grudniu. Od początku listopada do końca grudnia fanpage wzrósł z ponad 90 tysięcy do 184 tysięcy fanów (wzrost o 100%!). W pierwszym tygodniu osiągając status najszybciej rosnącego fanpage'u w Polsce oraz 6 miejsce pod względem ilości fanów w kategorii programy TV. Również w grudniu 2012 r. zanotował najlepsze wyniki w 4 na 6 innych kategorii: liczba zaangażowanych fanów (38tys. - 23%), Interactivity Index, talking about (25 tys.), najpopularniejszy post. Jeszcze 4 miesiące przed kampanią, M jak miłość w raportach Sotrendera nie było w ogóle notowane.

Po udanej kampanii z "M jak miłość" podjęliśmy współpracę z kolejnymi serialami należącymi do MTL Maxfilm Sp. z o.o. tj. Wszystko Przed Nami, Barwy Szczęścia oraz Na Dobre i Na Złe.


Linki

https://www.facebook.com/mjakmilosc?fref=ts
http://www.mjakmilosc.tvp.pl/
https://www.facebook.com/barwyszczescia?fref=ts
https://www.facebook.com/nadobre?fref=ts
http://barwyszczescia.tvp.pl/
http://nadobre.tvp.pl/
https://www.facebook.com/WszystkoPrzedNami?fref=ts}


Zobacz nasze pozostałe usługi
Bądźmy w kontakcie
Adres
ul. Bieżanowska 77/4
30-658 Kraków
NIP: 769-210-92-47
tel. 728 225 458
biuro@linkmeup.pl